Edukací v muzeích a interpretací kulturně historického dědictví se zabývá dlouhodobě ve svých projektech a konzultační práci. V letech 1997–2002 vedla program Brána muzea otevřená Nadace Open Society Fund Praha. Od roku 2004 je konzultantkou Rady galerií ČR a spolupracuje s Galerií výtvarného umění v Ostravě na jejím strategickém směřování.
V roce 1990 absolvoval Vysokou školu Báňskou v Ostravě (obor mikrotechnologie). Od téhož roku žije v Ostravě-Vítkovicích. V roce 2001 spolu s Martinem Popelářem založili „Fotografickou galerii Fiducia“, kde působí dodnes. Pracuje jako fotograf architektury (knihy pro NPÚ a Fiducii, práce pro Ateliér 38) a divadla (Komorní scéna Aréna a Divadlo loutek Ostrava).
Působí od roku 2019 jako koordinátorka církevní turistiky na Biskupství ostravsko-opavském, kde se věnuje projektům zaměřeným na prezentaci a zpřístupnění církevních památek. Během praxe v Galerii výtvarného umění v Ostravě (1999–2007) a Ostravském muzeu (2007–2019) získala bohaté zkušenosti v oblasti interpretace výtvarného umění, vytvořila řadu vzdělávacích programů pro školy, stála u zrodu festivalu Ostravská muzejní noc. Podílela se na tvorbě produktu cestovního ruchu v rámci kampaně Moravskoslezského kraje „10x10 příběhů první republiky na severu Moravy a ve Slezsku“ (2017–2018).
Vystudovala dějiny umění na Ostravské univerzitě a na Palackého univerzitě v Olomouci, od roku 2005 pracuje jako kurátorka v Galerii výtvarného umění v Ostravě. Kromě spolupráce na přípravách výstav se věnuje hlavně přednáškové a průvodcovské činnosti. Zajímá se o regionální umění 1. poloviny 20. století, s čímž souvisí i časté dohledávání materiálů v archivech a rodinných pozůstalostech.
Vystudovala malbu u prof. D. Balabána na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity.
Po škole pracovala v několika grafických studiích a 10 let asistovala v ateliéru Nová média (u doc. J. Surůvky) na Fakultě umění. Po tuto dobu také spoluorganizovala s J. Surůvkou festival performance Malamut a galerii Jáma 10. V současnosti pracuje jako grafik na volné noze.
Za sebou má řadu společných a samostatných výstav a její tvorbu si můžete prohlédnout zde:
https://fialova.wixsite.com/denisa-fialova
Společnost se zabývá tvorbou aplikací ve virtuální a rozšířené realitě především pro firemní sféru. Dokáže vytvořit a rozpohybovat od velkého stroje až po umělecké dílo, nebo rehabilitace.
Zajímá-li Vás tato oblast, určitě se ozvěte. www.vrlife.cz a https://www.linkedin.com/company/18325307
Absolvent dějin umění Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a Masarykovy univerzity v Brně. Od roku 2008 ředitelem Galerie výtvarného umění v Ostravě a od roku 2009 předsedou Rady galerií České republiky. Spoluautorem koncepčních dokumentů v oblasti muzeí umění a jejich akreditace. Vedle odborné a manažerské práce je iniciátorem projektů zprostředkujících umění formou moderních digitálních technologií.
Grafické studio zabývající se vizuálním stylem a webdesignem pro soukromý i veřejný sektor. Studio tvoří Mgr. Theodora Glacová, Bc. Pavel Kuběna a MgA. David Sasín.
Baví nás vše od ilustrace po logo a vizuální styl v offline i online prostředí.