Žerotínský zámek

Expozice klobouků ze sbírky firmy Tonak / dříve Hutfabrik Johann Hückel´s Söhne

Ukázky produkce továrny Johann Hückel’s Söhne jsou zastoupeny v expozici klobouků v Muzeu Novojičínska v Žerotínském zámku.

Sbírkový fond muzea patří mezi největší na světě. Mimo produkci Hückelů je zde možno zhlédnout i výrobky celé slavné kloboučnické éry Nového Jičína, např. firem Anton Peschel, nebo bratři Böhmové. Kolekce klobouků a pokrývek hlavy významných osobností společenského a kulturního života ve střední Evropě je rovněž svým způsobem unikátní.

Klobouk Palackého

V kloboučnické firmě Hückelů se šily klobouky plstěné, hedvábné, slaměné i čepice. Specialitou výrobního programu byly černé klobouky ortodoxních židů. Jejich klobouky nosili prezidenti (Tomáš Garrigue Masaryk), příslušníci panovnických rodů (František Ferdinand d’Este), umělci (Jan Neruda) a zřejmě také František Palacký.

Muzeum Novojičínska
Žerotínský zámek v Novém Jičíně
28. října 12,

741 11 Nový Jičín